jak to zrobić?

prosta strona na wordpress

czy będę potrafił zrobić samodzielnie stronę?

o tym, że każdy kiedyś zaczynał

Jest to mój pierwszy wpis na blogu. Pora wyjaśnić jak to się wszystko zaczęło.

Zacznę bardzo enigmatycznie. Kiedyś ktoś z kim współpracowałam (wykonywałam grafiki do social mediów) wspomniał, że planuje zrobić nową stronę na wordpress. I tu w mojej głowie zaświeciła się charakerystyczna żarówka. Tak, zrobię tą stronę, tzn. spróbuję, a jeśli nie dam rady to dam znać :).

Czy w momencie deklaracji, posiadałam techniczną wiedzę- NIE, czy wiedziałam o co wogóle chodzi- NIE.

Jedynie to czego nie brakowało mi to determinacji i graficznych zdolności.  

pierwsze kroki

Czytałam, szukałam, oglądałam. Obejrzałam tutoriale (darmowe). Wybrałam te, które wydawały mi sie, że osoba prowadząca wie o czym mówi, ma poczucie estetyki i dużą wiedze techniczną. Siadłam i miałam wrażenie, że mam do czynienia z fizyką kwantową. Przy każdym ruchu jaki wykonywałam drżała mi ręka. Bałam się, że jak coś nacisne nie tak, to strona eksploduje, i wszystko popsuje :D. 

Miałam ogromną satysfakcję jak zrobiłam pierwszą stopkę. Ze stopką wszytsko wygląda już bardzo profesjonalnie.

Spędziłam setki godzin na poprawkach, nauce, doszkalniu się. Teraz widzę jakie błedy robiłam na początku. Wszystko wymaga wprawy i ćwiczeń. ALE JEST  MOŻLIWE.

podsumowanie

Zadaj spobie pytanie czy chcesz, czy masz  determinację, żeby się doszkolić. Jeśli tak, to z czystym sumieniem mówie Tobie, że TAK dasz radę i zrobisz prostą stronę na wordpress samodzielnie. Nie musisz miec wiedzy technicznej na start, ale musisz się doszkolić. Jest mnóstwo darmowej wiedzy ogólnodostepnej. Ja wiedziałam, że chce to robić profesjonalnie, także nie patrzyłam z frustracją na upływające godziny, które spędzam na nauce, bo widziałam, że to wszystko mi się przyda nie tylko przy tej jednej stronie. A jesli nie masz czasu, nie masz cierpliwości i czujesz, że ta wiedza do niczego Ci się nie przyda, daj znać, pomogę Ci.

stworzę

Twoje miejsce